SZKOLENIE ONLINE Wdrożenie AI w szpitalu i przychodni: obowiązki prawne, ryzyka i decyzje organizacyjne 29.06.2026 r., godz. 12:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Łódzkie: powołano komitet na rzecz zdrowego starzenia się

Na konferencji, która odbyła się 22 lutego 2016 roku w urzędzie marszałkowskim w Łodzi powołano Komitet Sterujący na rzecz Aktywnego i Zdrowego Starzenia w województwie łódzkim.Celem nadrzędnym powołania Komitetu będzie poprawa jakości życia osób starszych oraz zwiększenie efektywności systemów opieki.

Powołanie Komitetu to inicjatywa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wiąże się z ogłoszonym przez Komisję Europejską konkursem na tworzenie w regionach centrów „Active living and healthy ageing”.

- Powołany ośrodek referencyjny ma służyć temu, aby przede wszystkim przyciągać do tego działania przedsiębiorców, aby pojawiali się ci, którzy chcą to wdrożyć, realizować, produkować i wprowadzać na rynek, a wszystkim starzejącym się dawać szansę na wsparcie – powiedział obecny na konferencji marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

O swoim zaangażowaniu w tę cenną inicjatywę mówiła również - parafująca powołanie komitetu profesor Lucyna Woźniak– prorektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Czytaj: Specjaliści: wiek jest stanem umysłu, nie tylko zdrowia>>>

- Chciałabym abyśmy mogli wspierać wszystkie aspekty dojrzałego życia każdego obywatela naszego regionu – powiedziała profesor.

Powołany ośrodek jest pierwszym w Polsce i pierwszym w Europie Wschodniej centrum „Active living and healthy ageing” kreując województwo łódzkie na lidera działań na rzecz zdrowego i aktywnego starzenia się.

Dowiedz się więcej z książki
Pogoda na starość. Podręcznik skutecznego wspierania seniorów
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej