Samorząd Łodzi przeznaczy w roku 2015 około 1,7 mln zł na termomodernizacje placówek medycznych i opiekuńczych. Inwestycje będą realizowane w Centrum Medycznym im. dr Ludwika Rydygiera, w Miejskiej Przychodni Widzew na ulicy Niciarnianej oraz w dwóch żłobkach.

- Miejska służba zdrowia zmienia się dla pacjentów - podkreśla Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej. - Prace termomodernizacyjne mają zakończyć się w październiku 2015. W Centrum Medycznym im. Rydygiera zostanie przebudowane wejście od ulicy Sterlinga, przeprowadzony zostanie remont elewacji oraz ocieplenie budynku.

W Przychodni Widzew i obu żłobkach w ramach kompleksowej termomodernizacji docieplone zostaną ściany, wymieniona zostanie stolarka okienna oraz grzejniki.

W 2014 roku termomodernizację przeprowadzono w Miejskiej Przychodni Dąbrowa oraz w placówce na Polesiu.

- Do końca 2017 roku we wszystkich miejskich placówkach powinny zostać wykonane prace w zakresie termomodernizacji i dostosowania do wymogów ministerstwa zdrowia oraz prace w zakresie informatyzacji – dodaje radny.

Przypomina, że Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Łodzi pozyskał środki z Unii Europejskiej na informatyzację Miejskiej Przychodni Śródmieście, Centrum Medycznego im. dr L. Rydygiera oraz Miejskiej Przychodni Dąbrowa. W części miejskich placówek zdrowia informatyzacja już wcześniej została wdrożona, na przykład w Szpitalu im. dr K. Jonschera lub trwają prace nad jej rozszerzeniem, tak jak w przychodni przy ulicy Leczniczej.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.uml.lodz.pl, stan z dnia 24 czerwca 2015 r.