Centrum prowadzi pełnoprofilowy oddział neurochirurgii, w którego ofercie znajdzie się większość możliwych operacji neurochirurgicznych. Specjaliści z tego oddziału zajmować się będą neuroonkologią - w tym leczeniem guzów podstawy czaszki, mózgu, kanału kręgowego, leczeniem  malformacji naczyniowych mózgu i rdzenia, leczeniem chorób nerwów obwodowych, neurochirurgą czynnościową (implantacje neurostymulatorów rdzeniowych, mózgowych i pomp lekowych), neurotraumatologią oraz pełnym zakresem zabiegów na kręgosłupie obejmującym także dostępy przednie (szyjne, przez klatkę piersiową i brzuch) oraz najnowocześniejsze metody stabilizacji wewnętrznej kręgosłupa.

Leczenie ortopedyczne będzie dotyczyło wszystkich stawów kręgosłupa i kończyn. Specjalizacją szpitala będzie leczenie chirurgiczne zniekształceń kończyn dolnych, takich jak choroba zwyrodnieniowa pierwotna i wtórna stawów biodrowych oraz choroba zwyrodnieniowa pierwotna i wtórna stawów kolanowych.

Nowy szpital posiada także oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz rozbudowaną część diagnostyczną wyposażoną w aparaty USG i RTG, 64-rzędowy tomograf komputerowy oraz 1,5 Teslowy rezonans magnetyczny. 

Czytaj: Pierwszy prywatny szpital w Polsce ma 24 lata>>>

Centrum oferuje również usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne oraz rehabilitację. Placówka posiada kontrakt z NFZ na podstawową opiekę zdrowotną oraz na rehabilitację leczniczą, na którą przeznaczone jest w 2016 roku 563 386,41 zł.

Vital Medic mieści się przy ulicy Skłodowskiej-Curie 21 w Kluczborku.  Placówkę prowadzi Vital Medic spółka z o.o., której prezesem jest Władysław Duch.

Dowiedz się więcej z książki
Ekonomia zdrowia i opieki zdrowotnej
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł