Za ponad 51 tysięcy złotych, które uzyskano z aukcji gołębi Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, kupił 15 nowoczesnych łóżek na onkologię dziecięcą i 10 stolików. 

– Były bardzo potrzebne, ponieważ te którymi do tej pory dysponowaliśmy były stare, uszkodzone, ze zniszczonymi materacami – wyjaśnia Grażyna Karolczyk, kierownik oddziału. Lekarka podkreśla, że nowy sprzęt jest nie tylko wygodny, nowoczesny, ale wpłynie również korzystnie na estetykę sal chorych. – Nie spodziewaliśmy się, że nasz związek z hodowcami gołębi będzie tak trwały. Środowisko to pomaga nam od wielu lat i przekazuje na potrzeby oddziału spore sumy – podkreśla Grażyna Karolczyk. Inicjatorami działań na rzecz onkologii dziecięcej są członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Okręg Kielce.

W charytatywnej licytacji gołębi, w Targach Kielce, w grudniu 2015 roku, wzięli udział hodowcy z całej Polski. Sprzedano 129 ptaków i udało się zebrać rekordową kwotę – ponad 51 tysięcy złotych. Była to już czwarta taka aukcja zorganizowana przez PZHGP Okręg Kielce. Członkowie organizacji, dla chorych na nowotwory dzieci przygotowują również każdego roku charytatywne loty gołębi z Paryża do Polski.

Sławomir Pająk – prezes PZHGP Okręg Kielce zapewnia, że współpraca ze szpitalem będzie kontynuowana, a hodowcy gołębi będą nadal wspierać oddział onkologii dziecięcej.

Źródło: www.sejmik.kielce.pl