Jak informuje Medycyna Praktyczna Online 7 lutego br. w Warszawie odbyły się warsztaty dla dziennikarzy, na których eksperci mówili o problemie depresji w skali światowej. Podkreślali, że obecnie istnieje wiele skutecznych metod terapii depresji, w tym leki, psychoterapia oraz sposoby niefarmakologiczne.

Specjaliści zgodnie podkreślali, że ciągle potrzebna jest edukacja społeczeństwa na temat zaburzeń nastroju, bo lepsze ich zrozumienie może sprawić, że ludzie będą chętniej się leczyć. Rolę tę ma częściowo spełniać Ogólnopolska Kampania Społeczna „Forum przeciw depresji”, której VI edycję zainauguruje 22 lutego br. debata społeczna pt. „W związku z depresją...” zorganizowana w Och-Teatrze w Warszawie. W dyskusji udział wezmą psychiatrzy, psychoterapeuci, duchowni, dziennikarze, artyści i przedstawiciele instytucji, które zajmują się problemem depresji.

23 lutego br., który jest obchodzony jako Światowy Dzień Walki z Depresją, pojawi się natomiast nowa odsłona strony internetowej kampanii ( www.forumprzeciwdepresji.pl), na której będą poruszane takie kwestie, jak depresja a praca, depresja a alkohol, depresja w związku oraz nawracająca depresja.

Źródło: www.mp.pl, stan z dnia 8 lutego 2012 r.