To już trzecia akwizycja dokonana przez Lux Med Diagnostyka w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Grupa obejmuje opieką ponad 1,4 miliona pacjentów.

Uruchomiony w 2009 roku Diagnostic-Med działa na terenie Specjalistycznego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Placówka wykonuje około 15 tysięcy badań rocznie. Diagnostic-Med ma podpisany kontrakt
z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Grupa Lux Med intensywnie rozwija się na rynku diagnostyki obrazowej. Diagnostic-Med to już kolejne przejęcie w ostatnich miesiącach. W kwietniu 2014 sieć Grupy została powiększona o spółkę Scanlab, a  w grudniu minionego roku dołączył do niej Tomograf Sp. z o.o.

- Diagnostic-Med to już nasza 20-ta placówka specjalizująca się w diagnostyce obrazowej. Po konsolidacji rynku usług ambulatoryjnych, sukcesywnie integrujemy placówki diagnostyczne. Nasze wcześniejsze doświadczenia pokazują, że konsolidacja podmiotów medycznych oznacza szereg korzyści dla pacjentów i podmiotów dołączających do Grupy Lux Med. Pacjenci mają dostęp do rozległej sieci świadczeniodawców obejmujących niemal całą Polskę, a także praktycznych funkcjonalności, jakie rozwijamy w ramach Grupy, np. Portalu Pacjenta. Dzięki integracji rynku, coraz więcej specjalistów ma także dostęp do nowoczesnych technologii medycznych, w które stale inwestujemy – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.
Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Opieka medyczna świadczona jest w 148 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed w Warszawie działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje około 1600 poradni partnerskich w całej Polsce.

Grupa ma pięć szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed  w Bełchatowie), trzy szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center).

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy Lux Med działają spółki: Lux Med Diagnostyka, Tabita, Endoterapia i MegaMed. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, a MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.