6 września 2017 roku w Poczdamie zarząd gorzowskiego szpitala podpisał umowę w sprawie realizacji projektu.  Będzie on realizowany do końca 2018 roku i zakłada między innymi zastosowanie najnowszych technologii i urządzeń, w tym także usługi live stream czyli bezpośredniego przekazywania obrazu z sali badań czy operacyjnej w dowolne miejsce na świecie.  Umożliwia to badania na odległość.

Zarząd gorzowskiego szpitala chce, aby sale operacyjne wyposażyć dodatkowo w wielofunkcyjny stół operacyjny,  oświetlenie LED wraz z kamerą do przekazywania i rejestracji obrazu operacji, 12 specjalistycznych łóżek pooperacyjnych oraz urządzenia do wykonywania laparoskopii i histeroskopii, a także wideokolposkop, aparat USG z opcją Color Doppler 3D/4D, narzędzia do operacji specjalistycznych oraz siatki pp do uroginekologii i rekonstrukcji dna miednicy.

W ramach projektu zaplanowane też zostały spotkania kadry lekarskiej, koordynatorów medycznych, kadry zarządzającej i administracyjnej, kadry pielęgniarskiej, kierowników  projektu oraz konferencje naukowe po obu stronach granicy. Lekarze z Polski i Niemiec mają wspólnie przeprowadzić ponad 100 zabiegów operacyjnych.

Źródło: www.lubuskie.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]