Obecnie w placówce dobiegają końca prace budowlane.

Hotel Serce Dziecka zajmuje pomieszczenia na parterze jednego z dwóch budynków dawnego hotelu pracowniczego, znajdującego się przy ulicy Majewskich w Gdańsku, kilkaset metrów od szpitala na Zaspie. Powstały tam dwa tzw. studia, w każdym znajdują się dwa pokoje z łazienką i kuchnią.

Pomysł na stworzenie hotelu dla rodziców zrodził się kilka lat temu., jednak problemem było uzyskanie środków na wyremontowanie pomieszczeń na ten cel. Podjęła się tego Fundacja Serce Dziecka, wspierająca pacjentów z chorobami serca w całej Polsce. 

- Pozyskaliśmy darczyńców, którzy przekazali pieniądze, ale też okna, drzwi, wyposażenie pomieszczeń - mówi Katarzyna Parafianowicz, prezes Fundacji Serce Dziecka. - Wychodzą, jak to bywa podczas remontów, różne niespodzianki jak cztery warstwy glazury kładzione jedna na drugą, ale jesteśmy z pracami budowlanymi na półmetku. To na razie dwa studia z własną łazienką i kuchnią i dwoma pokojami. Będą z niego mogli korzystać, jeśli będzie miejsce, rodzice dzieci z innych oddziałów szpitala. Zobaczymy jakie będzie zapotrzebowanie, bo to miejsce ma potencjał i można się dalej rozbudowywać.

Rodzice będą mogli korzystać też z pełnego wyposażenia: naczyń, pralki, żelazka, rzeczy potrzebnych do normalnego życia. Pobyt w hotelu będzie bezpłatny, choć fundacja zachęca do kupowania cegiełek, które pomogą w utrzymaniu hotelu.

Każdego roku operacje na oddziale kardiochirurgii dziecięcej szpitala Copernicus na gdańskiej Zaspie wykonuje się u około trzystu pacjentów, w gdańskim szpitalu leczone są dzieci nie tylko z Pomorza, ale też z sąsiednich województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego.

Źródło: www.gdansk.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]