Gdańsk: otwarcie oddziału anestezjologii w Szpitalu św. Wojciecha
W Szpitalu Specjalistycznym im. św. Wojciecha w Gdańsku zakończono prace związane z modernizacją oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Koszt inwestycji wyniósł 4 mln zł, w tym 63,4 tys. zł przeznaczono na zakup aparatury medycznej.
W ramach przedsięwzięcia zmodernizowano pomieszczenia na I piętrze budynku szpitala z przeznaczeniem na oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz zakupiono nowoczesny sprzęt. Wśród zakupionych urządzeń znalazły się: zestaw pomp infuzyjnych i objętościowych oraz stacje dokujące, respiratory wysokiej klasy, łóżka do intensywnej opieki medycznej z przechyłami bocznymi oraz szafkami przyłóżkowymi, wózki reanimacyjne i zabiegowe.
Czytaj: Poszukiwane są łóżka na intensywnej terapii >>>
Ponadto rozbudowano posiadaną centralę monitorującą. Oficjalne otwarcie oddziału odbyło się 13 sierpnia 2015.
Więcej informacji: www.profinfo.pl





