Badania będą wykonywane w ramach akcji pod patronatem Polskiej Unii Onkologii. Bezpłatna mammografia przeznaczona będzie dla pań w wieku od 50 do 69 lat, a badania cytologiczne dla pań w wieku od 25 do 59 lat. Dodatkowo będzie można skorzystać z indywidualnej rozmowy z lekarzem onkologiem, a także z porady psychologicznej oraz treningu relaksacyjnego.

Na badania diagnostyczne i konsultacje lekarską należy się wcześniej zarejestrować.

Czytaj: Akcje promocyjne w Światowy Dzień Walki z Rakiem >>>

Wojewódzkie Centrum Onkologii jest największym w województwie pomorskim ośrodkiem udzielającym świadczeń onkologicznych w zakresie diagnostyki, leczenia i konsultacji w warunkach ambulatoryjnych oraz prowadzącym działalność profilaktyczną. Współpracuje z dwoma jednostkami szpitalnymi świadczącymi usługi pacjentom onkologicznym, czyli Uniwersytetem Medycznym w Gdańsku oraz Szpitalem Morskim w Gdyni Redłowie. Do placówek tych WCO kieruje pacjentów na radioterapię oraz chemioterapię wymagającą pobytu w szpitalu ze względu na ogólny stan zdrowia pacjenta lub odległe miejsce zamieszkania. 

Do maja 2004 roku Centrum prowadziło działalność pod nazwą Wojewódzka Przychodnia Onkologiczna SP ZOZ. Placówka ta powstała w 1965 roku  w ramach struktur Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Gdańsku. Od dnia 1 grudnia1999 roku została wydzielona, jako samodzielna jednostka.