- Ostatnie lata to czas bardzo dynamicznego rozwoju firmy. Nasze niezwykle ambitne plany rozwoju potrzebują silnego i doświadczonego partnera, partnerstwo z Waterland to decyzja strategiczna i przemyślana - powiedział współzałożyciel i prezes zarządu L’biotica Hubert Doluk.
  
- Mamy duże doświadczenie w rozwijaniu spółek oferujących produkty związane ze zdrowiem i urodą. L’biotica idealnie wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną - powiedział Dominik Czajewski, dyrektor inwestycyjny w Waterland.
 
Po inwestycji L’biotica pozostaje niezależną polską firmą dermokosmetyczną, a jej dotychczasowi główni udziałowcy będą nadal kierować spółką.

 [-OFERTA_HTML-]


 
L’biotica to producent naturalnych dermokosmetyków dostępnych głównie w aptekach, sklepach zielarsko-medycznych oraz drogeriach. Produkty spółki są odpowiedzią na potrzeby kobiet i mężczyzn związane z codzienną, zdrową pielęgnacją oraz procesami starzenia się organizmu i zagrożeniami związanymi z wpływem cywilizacji na urodę i zdrowie.
 
Wszystkie produkty powstają w specjalistycznych laboratoriach, gdzie prowadzone badania ukierunkowane są na stworzenie wysoce skutecznych, naturalnych i bezpiecznych formuł, potwierdzonych testami dermatologicznymi. Komponenty produktów pochodzą z terenu Unii Europejskiej i wybierane są w drodze starannej selekcji pod względem jakości.
 
Waterland jest niezależnym funduszem private equity. Powstał w Holandii w 1999 rokui od rozpoczęcia działalności zainwestował w ponad 350 firm. Inwestycje te zostały dokonane przez sześć utworzonych funduszy, którym inwestorzy powierzyli 4 miliardy EUR. Aktywność biznesowa Waterland koncentruje się na Europie, zaś zespoły inwestycyjne są zlokalizowane w Polsce, Holandii, Belgii oraz Niemczech. 

Źródło:  Waterland/Centrum Prasowe PAP