Grupa Falck zatrudnia obecnie 30 000 osób w 45 krajach na 5 kontynentach. Jej początku sięgają roku 1884, gdy na Zamku Christiansborg, w siedzibie Duńskiego Parlamentu wybuchł pożar, który zniszczył niemal cały budynek. Niespełna 20-letni Sophus Falck pomagał w akcji ratowniczej. Obserwował panujący tam chaos i przekonał się, jak ważne jest umiejętne współdziałanie przybyłych na pomoc ludzi, by skutecznie udzielać wsparcia poszkodowanym. 

Iskierka, która wznieciła pożar budynku, stała się także inspiracją dla Sophusa Falcka do utworzenia w 1906 roku Korpusu Ratunkowego – składającego się wówczas ze straży pożarnej. 

– Niewiele firm na świecie może pochwalić się tak długą i wspaniałą historią jak my. Falck ma wyjątkową, sprecyzowaną misję, która nie zmieniła się od początku istnienia firmy: chcemy ratować ludzkie życie i być zawsze blisko ludzi. Robimy to z najwyższym zaangażowaniem już od 110 lat. – mówi Katarzyna Czajka, prezes zarządu Falck Medycyna Sp. z o.o.
Obchodząc 110 rocznicę powstania, firma postanowiła ustanowić 3 października Dniem Pomocy Falck. Zaprasza do wspólnego świętowania wszystkie społeczności, którym służy od wielu lat. 

 [-OFERTA_HTML-]


Falck jest największym dostawcą usług ratownictwa medycznego w Polsce oraz istotnym podmiotem zapewniającym opiekę medyczną dla firm, osób prywatnych oraz instytucji publicznych. Na terenie całego kraju Falck posiada 25 placówek medycznych, 66 stacji pogotowania ratunkowego oraz 150 nowoczesnych ambulansów. Zatrudniając 3000 osób, Falck zapewnia usługi dla ponad 2,5 miliona osób.

Falck w Polsce rozwija się również w obszarze szeroko pojętej opieki medycznej. Dlatego z okazji okrągłej rocznicy pierwszych 110 osób będzie mogło skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich realizowanych w centrach medycznych Falck. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 22 535 91 91.


Magdalena Okoniewska
Źródło: Falck