Przedsięwzięcie rozpocznie się 8 marca 2014 roku o godzinie 12 w Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi.

Organizatorzy zapraszają panie na  wykłady i konsultacje lekarzy ginekologów, onkologów, dietetyków, warsztaty na temat mody, pokaz samobadania piersi, zajęcia jogi i salsy. Podczas tego dnia będzie można także skorzystać z badania zmian skórnych, a na stoiskach firm kosmetycznych będzie można skorzystać z porad i zabiegów pielęgnacji urody.

Wykonywane będą też badania USG piersi  oraz mammografia w mammobusie, który stanie obok Centrum Promocji Mody. Pracownicy Łódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia będą zachęcać odwiedzających do zakładania kont w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta.

Także w sobotę, 8 marca panie w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie korzystały z cytologii w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy, będą mogły zrobić to badanie. Lista gabinetów dostępna jest na stronie łódzkiego oddziału Funduszu  (lista gabinetów na www.nfz-lodz.pl i wybierzzycie.pl).

W Polsce rocznie na raka szyjki macicy zapada 3,5 tys. kobiet. Umiera – 1700. Z bezpłatnej cytologii korzysta coraz mniej kobiet. W Łódzkiem rocznie choruje na raka szyjki macicy 200 pań.