Coraz więcej skarg na lekarzy
Jak informuje TVP Info, znacznie wzrosła ilość skarg pacjentów w związku z funkcjonowaniem polskiej służby zdrowia.
Pacjenci coraz częściej mają zastrzeżenia do pracy polskiej służby zdrowia.
Pacjenci coraz częściej mają zastrzeżenia do pracy polskiej służby zdrowia.
Jest to efekt rosnącej świadomości własnych praw i możliwości ich egzekwowania. Zgodnie z raportem Rzecznika Praw Pacjenta, „w 2010 r. do RPP trafiło 36 tys. skarg, podczas gdy rok wcześniej było ich tylko 9 tys.".
Najczęściej krytykowane jest utrudnianie dostępu do lekarza i dokumentacji, z czym najgorzej jest na Mazowszu. Skarżono się też na brak poszanowania życia rodzinnego (np. rodzicom niepełnosprawnych dzieci nie pozwalano przebywać na oddziale w nocy lub pobierano za to opłaty). Często łamano też prawa chorych do poszanowania godności i intymności (monitoring w salach, gdzie lekarz bada chorych, czy nieodgradzanie parawanem chorego podczas wykonywania zabiegu w wieloosobowej sali).
Więcej na stronie internetowej TVP Info.
Opracowanie: Agnieszka Sostenes-Brązert, RPE WKP
Źródło: www.tvp.info, 12 września 2011 r.
Data publikacji: 13 września 2011 r.
Najczęściej krytykowane jest utrudnianie dostępu do lekarza i dokumentacji, z czym najgorzej jest na Mazowszu. Skarżono się też na brak poszanowania życia rodzinnego (np. rodzicom niepełnosprawnych dzieci nie pozwalano przebywać na oddziale w nocy lub pobierano za to opłaty). Często łamano też prawa chorych do poszanowania godności i intymności (monitoring w salach, gdzie lekarz bada chorych, czy nieodgradzanie parawanem chorego podczas wykonywania zabiegu w wieloosobowej sali).
Więcej na stronie internetowej TVP Info.
Opracowanie: Agnieszka Sostenes-Brązert, RPE WKP
Źródło: www.tvp.info, 12 września 2011 r.
Data publikacji: 13 września 2011 r.





