Historię braci Zhao Xina i Zhao Xuna oraz sióstr Yun Fei i Yun Yang relacjonowała w piątek 8 kwietnia 2016 roku agencja China News. 

Obie pary bliźniąt oprócz identycznego wyglądu mają też praktycznie jednakowy głos, w związku z czym na czas podwójnej ceremonii zaślubin pary młode musiały zaplanować specjalne środki ostrożności, aby nie doszło do zawarcia małżeństwa między niewłaściwymi partnerami - opisuje agencja EFE. 

Ceremonia, która miała miejsce w połowie lutego 2016, zakończyła się sukcesem, jednak w kolejnych tygodniach w życiu nowożeńców zaczęły pojawiać się trudności. Na przykład jeden z braci, po wspólnej kolacji, przez przypadek wziął za rękę niewłaściwą z sióstr Yun. 
 

Aby uniknąć większych nieporozumień, a także ze względu na coraz bardziej zdezorientowanych sąsiadów i krewnych, w czwartek 7 kwietnia 2016 roku siostry Yun i bracia Zhao wspólnie udali się do szanghajskiego szpitala, by poddać się "drobnym retuszom" twarzy. Operacje mają na zawsze zakończyć nieporozumienia. 

I choć, jak ocenia EFE, patrząc na zdjęcia pooperacyjne, wciąż trudno się zorientować, kto jest kim (zwłaszcza w przypadku sióstr, które tak samo się czeszą i ubierają), wszyscy czworo pozują do fotografii z uśmiechem, po którym można wnioskować, że są zadowoleni z rezultatu zabiegów.(pap)