- Prowadzone przez nas działania mają na celu ciągłe zwiększenie dotarcia pacjentów w średnich i małych miast w Polsce do stacji dializ oraz podnoszenie standardów mających na celu poprawę komfortu pacjentów – mówi prezes spółki Jacek Nowakowski.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstała w 2000 roku w Sosnowcu. Założeniem firmy jest świadczenie usług z zakresu hemodializoterapii oraz prowadzenie szpitali. W 2001 roku została otwarta w Sosnowcu pierwsza stacja dializ z poradnią nefrologiczną. Obecnie firma zarządza  44 stacjami dializ na terenie kraju, z których korzysta około 1500 pacjentów. W 2013 roku Centrum Dializa Sp. z. o. o. przeprowadziło w stacjach dializ ponad 210 tysięcy zabiegów. 
Dializa prowadzi też ośrodek badań klinicznych Avoxova oraz zarządza szpitalami w Łasku oraz Pszczynie.

W celu utrzymania wysokiej jakości świadczonych usług w placówkach Centrum wprowadzony został system zarządzania jakością ISO 9001:2001. Wszelkie działania firmy odbywają się za porozumieniem i przy zainteresowaniu oraz wsparciu miejscowych władz i krajowych nefrologów.

Firma aktywnie wspiera działania prowadzące do wczesnego wykrywania chorób nerek w społeczeństwie przeprowadzając liczne akcje, np. Nefrotest.

13 marca jest obchodzony Światowy Dzień Nerek.