Lex Ochrona Zdrowia Promocja miesiąca
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Balicki: minister zdrowia skorzystał na konflikcie

Bartosz Arłukowicz zyskał osobiście na konflikcie z lekarzami. Udało mu się wytworzyć wrażenie, że stoi po stronie pacjentów przeciwko lekarzom, którzy dbają o własny interes. Natomiast stracił rząd, Polacy zwrócili uwagę na chaos w opiece zdrowotnej, do debaty publicznej wróciły problemy służby zdrowia mówi Marek Balicki w wywiadzie dla TokFM.

Były minister zdrowia przypomina, że to obecna koalicja, której Bartosz Arłukowicz jest członkiem, zmieniła paradygmat funkcjonowania opieki zdrowotnej.


- Trzy lata temu została uchwalona ustawa o działalności leczniczej, która wprowadziła zasadę, że działalność lecznica jest działalnością gospodarczą w rozumieniu stosownej ustawy. A co mówi definicja działalności gospodarczej? Że to jest działalność zarobkowa, czyli wypracowywanie zysku. Jak Bartosz Arłukowicz zarzuca lekarzom, że są przedsiębiorcami, to pytanie, komu tak naprawdę powinien to zarzucać – mówi Marek Balicki.

Cała rozmowa www.tokfm.pl

Czytaj więcej na temat pakietu kolejkowo-onkologicznego: www.zdrowie.abc.com.pl



Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej