Jak podał Arłukowicz, po decyzji o wydłużeniu od wczoraj  (31 grudnia 2014) czasu pracy NFZ do godziny 24, w województwie dolnośląskim podpisano umowy w Obornikach Śląskich, Bystrzycy Kłodzkiej, Polanicy, Legnicy, Lubaniu, Bolesławcu i Jeleniej Górze, w woj. lubelskim - w Lublinie, Biłgoraju, Puławach i Tomaszowie, w województwie lubuskim - w Zielonej Górze, a w województwie łódzkim - w Bełchatowie, Łodzi, Piotrkowie i Skierniewicach.

W województwiemałopolskim umowy zawarto w Rabce i Leśnicy, w wojewwództwie mazowieckim - w Ostrołęce, Radomiu, Grójcu. W województwie opolskim doszło do podpisania umów w powiecie namysłowskim, kluczborskim, a także w samym Opolu, w województwie podkarpackim - między innymi w Leżajsku, Ropczycach, Tarnobrzegu, w województwiepodlaskim - w Białymstoku i Augustowie, a w województwie pomorskim między innymi  w Sopocie, w Gdańsku, w Kartuzach i Lęborku - wylicza minister.

 

W województwie śląskim podpisano umowy w Żywcu, Zabrzu, Mysłowicach, Sandomierzu, Lipniku. W województwie warmińsko-mazurskim - między innymi w powiecie elbląskim, węgorzewskim, działdowskim i wielu innych mniejszych miejscowościach.

Więcej na temat umów w zakresie POZ na rok 2015 można przeczytac tutaj:  www.zdrowie.abc.com.pl

Arłukowicz zapawnił też, że NFZ zrobi wszystko, żeby proces zakładania POZ odbył się jak najsprawniej.
- Mamy deklarację powstania nowych POZ w województwie lubuskim, w powiecie świebodzińskim, międzyrzeckim, krośnieńskim, wschowskim, gorzowskim. NFZ dołoży starań, aby te nowe POZ powstały jak najszybciej" - dodał minister.(pap)