Międzynarodowa sieć Amethyst Radiotherapy otworzyła nowy ośrodek we Francji, w La Garenne-Colombes. Placówka działa na terenie szpitala Clinique Lambert należącego do Ramsay Generale de Sante, jednej z największych francuskich sieci prywatnych szpitali.

W ośrodku Amethyst La Garenne-Colombes pracuje zespół medyczny, w skład którego wchodzi 26 specjalistów, w tym ośmiu renomowanych specjalistów onkologii oraz radioterapii onkologicznej. Dzięki włączeniu ośrodka do sieci medyczny zespół Amethyst Radiotherapy we Francji wzrósł do 60 specjalistów chorób nowotworowych.

Amethyst Radiotherapy to międzynarodowa sieć ośrodków medycznych, specjalizujących się w najnowszych terapiach onkologicznych, szczególnie radioterapii.

W Polsce Amethyst działa poprzez spółkę celową RTCP, której właścicielem jest holding medyczny Amethyst Medical Center, realizujący przedsięwzięcia w Polsce, Rumunii i Niemczech. Właściciele firmy od wielu lat inwestują w sprawdzone projekty medyczne na świecie, takie jak europejski gigant A&ampD Pharma czy międzynarodowa sieć stacji dializ. W Polsce Amethyst prowadzi ośrodek w Krakowie przy współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim im. L. Rydygiera.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.centrum-radioterapii.pl, stan z dnia 8 października 2015 r.