Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych Ameryki. Od ponad 70 lat wspiera współpracę na rzecz rozwoju nauki, kultury oraz relacji międzyludzkich i międzyinstytucjonalnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi Ameryki a ponad 160 krajami. W Polsce Program Fulbrighta działa nieprzerwanie od ponad 60 lat. Skorzystało z niego już ponad 3000 polskich studentów, badaczy i nauczycieli akademickich. 

Czytaj: Stypendia dla studentów za wybitne osiągnięcia>>
 

W obecnej edycji programu są m.in. możliwości sfinansowania pierwszego roku nauki z możliwością przedłużenia finansowania na kolejny rok, stypendia na realizację własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym non-profit lub organizacji pozarządowej, zebranie materiałów do rozprawy doktorskiej, stypendia na realizację własnego projektu badawczego lub badawczo-dydaktycznego w amerykańskiej uczelni, instytucie badawczym, instytucji rządowej lub organizacji pozarządowej. Jedną z możliwości jest też stypendium na realizację własnego projektu badawczego, przygotowanie autorskich zajęć i programów nauczania oraz poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych - w instytucjach w USA.

Terminy składania wniosków na niektóre z programów upływają już w kwietniu, na inne w maju, a na kolejne w czerwcu tego roku.
Więcej>>