Szef MEiN pytany był też o sytuację studentów studiów magisterskich II stopnia, którzy w czasie trwania nauki ze względu na działanie uniwersytetów w formie zdalnej mogą nie zobaczyć na własne oczy swoich profesorów.

Nowa rektor: Zadbam o to, by Uniwersytet Łódzki wykorzystał swój potencjał>>

 

Nowa dyscyplina naukowa

- O tym dyskutowaliśmy właśnie wraz z prof. Włodzimierzem Bernackim i panem prof. Arkadiuszem Mężykiem, szefem KRASP-u , że rzeczywiście taka to jest sytuacja, że ci studenci studiów II stopnia, praktycznie rzecz biorąc, cały czas są na nauce zdalnej i może się tak niestety zdarzyć, że ta nauka zdalna obejmie cały okres ich studiów. Dlatego chcemy, żeby chociaż – jeśli oczywiście sytuacja pandemiczna na to pozwoli – koniec semestru był w systemie stacjonarnym tak, żeby rzeczywiście ci studenci zobaczyli na oczy i na żywo wykładowców – powiedział.

 

 

 

Minister nauki zapowiedział także powstanie nowej dyscypliny naukowej - nauk o rodzinie. - Krótko mówiąc - nauki o rodzinie staną się dyscypliną naukową taką, jak wiele innych niezwykle ważnych dyscyplin naukowych, dyscypliną naukową, która będzie po to, ażeby wzmacniać ten kierunek badań naukowych, bo dzisiaj trzeba na nowo odkrywać rodzinę; trzeba na nowo pokazywać ludziom, co to jest rodzina, z kogo się składa, jakie ma niezwykłe znaczenie społeczne, znaczenie dla państwa, dla jego przyszłości, dla przyszłości społeczeństwa - wskazywał. W jego ocenie dzisiaj rodzina jest uderzana ze wszystkich stron i "wykrzywiana", a jej obraz "jest absolutnie fałszywy". "Musimy wrócić do normalności" - powiedział