Prof. Lena Kolarska-Bobińska dziś rano złożyła na ręce Rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, kondolencje dla bliskich ofiar i całej społeczności akademickiej w związku z tragedią, jaka miała miejsce na kampusie UTP w nocy z 14 na 15 października 2015r.

W imprezie inaugurującej rok akademicki brało udział do 1200 osób, panika wybuchła z przyczyn obecnie nieznanych. Prokuratura i policja, która prowadzi śledztwo nie wyraziła zgody na udzielanie informacji o stanie zdrowia poszkodowanych.

W komunikacie MNiSW możemy przeczytać, że szefowa resortu zaproponowała , aby niezależnie od działań prokuratury, władze uczelni przeprowadziły własne postępowanie wyjaśniające przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wydarzenia.

Minister NiSW zwróciła się z apelem do wszystkich rektorów uczelni wyższych o przegląd procedur i sposobów postępowania w czasie imprez masowych na uczelniach.

Minister zapowiedziała, że wśród tematów rozmów na posiedzeniu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich we Wrocławiu znajdzie się kwestia bezpieczeństwa imprez masowych -„Chciałabym, byśmy o tym porozmawiali jutro na posiedzeniu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich we Wrocławiu. Chodzi bowiem nie tylko o procedury, ale właściwe ich stosowanie i ocenę każdej sytuacji tak, aby realnie chronić uczestników studenckich imprez” – powiedziała min. Lena Kolarska-Bobińska.
 

Więcej: Tragedia na otrzęsinach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy wszczął postępowanie po tragedii na uczelni
Bydgoska prokuratura wszczęła śledztwo ws. tragedii na imprezie studenckiej