Pomysł zorganizowania Nocy Biologów powstał w trakcie Konferencji Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich. Konferencja odbyła się jesienią 2011 r. w Olsztynie. Noc Biologów miała odbywać się tego samego dnia i o tej samej porze na uczelniach w całej Polsce. Pomysłodawcą i krajowym koordynatorem przedsięwzięcia jest prof. Przemysław Wojtaszek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Logiem imprezy jest sylwetka czarnego kota. Ogólnopolska Noc Biologów to wspólne przedsięwzięcie ośrodków naukowych, którego celem jest popularyzacja nauk biologicznych.


Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS od samego początku bierze udział w Nocy Biologów. Pierwsza edycja lubelskiej Nocy Biologów miała miejsce 13 stycznia 2012 r. Wydarzenie odbywało się równolegle w dwóch miejscach: na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS i w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Przeczytaj także: Od 1 stycznia aplikacja adwokacka bardziej przyjazna


Podczas ubiegłorocznej edycji Nocy Biologów został zorganizowany konkurs fotograficzny „Oblicza przyrody”. Fotografie laureatów zdobią wydziałową „Galerię pod Palmą”.


Z roku na rok Noc Biologów cieszy się coraz większą popularnością. Zwyczajem, a zarazem tradycją Nocy Biologów jest uroczysta inauguracja Nocy Biologów przez J.M. Rektora UMCS, który patronuje wydarzeniu.

Przeczytaj także: Kolarska-Bobińska: byłam dobrą studentką


Noc Biologów jest doskonała lekcją biologii dla każdego człowieka, bez względu na jego wiek biologiczny.


Ogólnopolska Noc Biologów- http://www.nocbiologow.home.pl/
Noc Biologów na UMCS w Lublinie- link >>>
Natalia Małgorzata Kurek