Apel ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka do rektorów uczelni opublikowano w piątek na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- W związku z decyzjami rządu dotyczącymi podjęcia dalszych niezbędnych środków w walce z wirusem SARS-CoV-2, uwzględniających zachowanie jak największego dystansu społecznego poprzez ograniczenie bezpośrednich kontaktów, w okresie od dnia 9 listopada br. do dnia 29 listopada br. konieczne jest możliwie maksymalne przejście na naukę i pracę zdalną w uczelniach - pisze do rektorów minister Przemysław Czarnek. I zaznacza, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce niezbędne jest podjęcie zdecydowanych działań. Od nas wszystkich zależy, w jakim kierunku rozwinie się druga fala epidemii.

 


- Zwracam się do Państwa Rektorów z prośbą o uwzględnienie powyższego zarówno w organizacji pracy administracji uczelni, jak i zajęć na studiach, studiach podyplomowych, w ramach kształcenia doktorantów oraz w ramach innych form kształcenia - pisze minister.

Minister sugeruje, by pracownicy uczelni byli kierowani do wykonywania pracy w formie zdalnej. Pracę na miejscu świadczyć w tym czasie powinny jedynie te osoby, których obecność jest niezbędna do zapewnienia ciągłości funkcjonowania uczelni.

Czytaj także: Jest już rozporządzenie - wszystkie szkoły od poniedziałku zdalnie>>