Konkurs zorganizowało Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a przyznane w nim nagrody wręczone zostaną się podczas otwarcia Poznańskich Targów Książki  - 1 marca 2019 roku

Jak informuje wydawnictwo Wolters Kluwer Polska, Ilustrowane prawo autorskie to przewodnik po współczesnym polskim i europejskim prawie autorskim. - Nowatorskość tej książki polega na wykorzystaniu obszernego materiału ilustracyjnego, który ułatwia zrozumienie problemów prawa autorskiego oraz śledzenie rozumowań z orzeczeń sądowych. Nowym podejściem jest także wyodrębnienie tzw. zagadnień spornych – zamieszczanych obok części podstawowych. Dzięki temu książka jest przeznaczona zarówno dla studentów, wydawców, dziennikarzy, twórców reklam, producentów filmowych i telewizyjnych, jak i dla osób zawodowo zajmujących się prawem autorskim - czytamy w nocie o książce.

Czytaj: Prof. Markiewicz: Prawo autorskie w pogoni za rzeczywistością>>
 

A autor dodaje, że układ opracowania, dobór problematyki, sposób referowania problemów prawnych i wykorzystane ilustracje powodują, że publikacja różni się od innych z tej tematyki. Książka zawiera obszerny materiał ilustracyjny – co nie jest typowe w tego rodzaju publikacjach. - Ten zabieg umożliwia zrozumienie wielu podstawowych problemów autorskich, śledzenie rozumowań prawniczych i własną ocenę czytelnika co do ich trafności. Ułatwia to także zapamiętanie przedstawianych zagadnień i chyba uatrakcyjnia lekturę - podkreśla prof. Ryszard Markiewicz.