- Hackathon odbędzie się w dniach 24, 25 i 26 kwietnia br. Stawia przed uczestnikami wyzwania wymagające krótkoterminowych, aczkolwiek szybkich i skutecznych rozwiązań w odniesieniu do zdrowia i życia, ciągłości działania, pracy na odległość i edukacji, integracji społecznej i politycznej, finansów cyfrowych oraz wszelkich innych wyzwań - zaznaczył GovTech.

Program do identyfikowania ryzyk w projektach IT wygrał Global Legal Hackathon 2020>>

 

Innowacyjne rozwiązania w walce z koronawirusem

Wyjaśnił, że oficjalnie hackathon wystartuje w piątek 24 kwietnia po południu, a jego rozpoczęcie zainauguruje relacja na żywo z otwarcia przy udziale Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida-Maria Sassoliego, Przewodniczącego Komitetu Regionów Apostolosa Tzitzikostasa, oraz Komisarza UE do spraw Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży Maryi Gabriel.

 


 

- Ten ogólnoeuropejski hackathon jest przykładem tego, jak Europa może się zjednoczyć w czasach kryzysu. Zachęcanie do takiego wyrazu solidarności przez naszą społeczność innowatorów jest inspirujące. Nasze najbardziej utalentowane umysły dołożą wszelkich starań, aby znaleźć rozwiązania na koronawirusa i wspierać naszych obywateli. To europejska innowacja w działaniu - powiedziała cytowana w komunikacie Komisarz UE ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży Mariya Gabriel.