Akademia Procesowa to seria warsztatów skierowanych do studentów ostatnich lat kierunków prawniczych oraz aplikantów. Podczas warsztatów doświadczeni prawnicy procesowi podzielą się z uczestnikami doświadczeniem i umiejętnościami w zakresie pracy z klientem, sądem i w zespole złożonym ze specjalistów z różnych dziedzin i jurysdykcji.

 

Bezpłatne warsztaty dla studentów i aplikantów

Jak wyjaśniają pomysłodawcy, wyniesiona ze studiów znajomość prawa materialnego i procesowego to jedynie minimum potrzebne do reprezentowania klientów w sprawach sądowych i arbitrażowych.

Akademia Procesowa jest serią warsztatów i wykładów prowadzonych przez doświadczonych prawników procesowych. Ich celem będzie przekazanie solidnej dawki wiedzy na temat prowadzenia sporów w sposób skuteczny i bezpieczny, zgodnie z zasadami etyki oraz misją zawodu.

 

 


 

Nacisk na praktykę

Akademia Procesowa jest podzielona na trzy moduły tematyczne: praca z klientem, analiza sprawy i przygotowanie pism procesowych oraz występowanie przed sądem, które będą odbywać się kolejno 13, 20 i 27 października 2018 r. W czasie warsztatów odbędą się praktyczne ćwiczenia, takie jak symulacje wywiadów z klientem, przesłuchania świadków czy redagowanie pism procesowych. Zajęcia prowadzone będą na podstawie specjalnie przygotowanego kazusu oraz fikcyjnych akt sprawy. Uczestnicy otrzymają przygotowany przez kancelarię podręcznik oraz inne niezbędne materiały.

 

Zgłoszenia do 20 września

Warsztaty będą się odbywać w warszawskiej siedzibie kancelarii. Udział w Akademii Procesowej jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Warunkiem udziału w Akademii Procesowej jest przesłanie listu motywacyjnego (nie dłuższego niż jedna strona A4) do 20 września i zobowiązanie się do udziału we wszystkich trzech spotkaniach.