5 sierpnia 2010 r. rozpoczną się zapisy na I trymestr 2010/2011 Uniwersytetu Otwartego UW. Wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego przygotowali 150 propozycji kursowych; 80 z nich to nowości. Są to m.in. Chemiczne eksperymentowanie cz. I - nieorganiczna; Patrząc na sztukę: estetyka - historia sztuki - krytyka artystyczna; Prawo pracy dla nie - prawników; Porozmawiajmy o polityce zagranicznej: debaty oksfordzkie; Psychodietetyka; Nowoczesna fizyka w przyrodzie i technice; Detektywi na Uniwersytecie. Nauka w służbie kryminalistyki; Autoprezentacja i sztuka wystąpień publicznych; Angielski w pracy: prezentacje, konferencje i komunikacja zawodowa w języku angielskim; Miłość po rosyjsku - interaktywny kurs języka rosyjskiego dla potencjalnie i realnie zakochanych.
Na kursy można zapisać się zakładając Konto Słuchacza na stronie: www.uo.uw.edu.pl lub osobiście w biurze UOUW, mieszczącym się przy bramie głównej Uniwersytetu Warszawskiego.
Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego to pierwszy i największy uniwersytet otwarty w Polsce. Z jego oferty korzysta już ponad 9000 słuchaczy. Rozpoczął swoją działalność dwa lata temu, realizując ideę kształcenia przez całe życie poprzez organizowane kursy oraz prowadzoną działalność kulturalno-edukacyjną. Oferta UOUW jest kierowana do osób dorosłych i młodzieży, którzy ukończyli 16 lat, pragnących pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania, nabywać nowe umiejętności, a także podnosić kwalifikacje zawodowe. Dokumenty wydawane słuchaczom przygotowała, specjalnie dla Uniwersytetu Otwartego UW, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Kursy są płatne. Więcej informacji: www.uo.uw.edu.pl.
PAP - Nauka w Polsce, 4 sierpnia 2010 r.