„Dziennik” zamieszcza wywiad z Katarzyną Hall, minister edukacji narodowej. Pytana o bon edukacyjny Pani Minister odpowiada, że jej zdaniem jest to sprawiedliwszy i sprawniejszy sposób dzielenia pieniędzy. Więcej pieniędzy powinny dostawać szkoły specjalne i szkoły wiejskie, a przy podziale środków należy uwzględniać lokalne uwarunkowania. Za prawdopodobny termin wprowadzenia bonu Pani Minister uważa rok 2009 ale uzależnia to od wyniku konsultacji.
Katarzyna Hall nie jest zwolenniczką wprowadzonego przez Romana Giertycha programu „Zero Tolerancji”. Uważa ona, że młodzież gimnazjalną trzeba wspierać przez uatrakcyjnienie zajęć pozalekcyjnych lub wprowadzenie możliwości wyboru dodatkowych ścieżek kształcenia. Minister edukacji zapowiada, że nie będzie Ośrodków Wparcia Wychowawczego, natomiast mundurki pozostaną ponieważ nie można wprowadzać ich likwidacji w trakcie roku szkolnego.
Zdaniem Pani Minister należy kontynuować reformę oświaty, zapoczątkowaną przez ministra Handke, przyjrzeć się programom nauczania, tak aby szkoła gimnazjalna była bardziej atrakcyjna. Jest to również ważne ze względu na propozycję obniżenia wieku szkolnego. Katarzyna Hall cieszy się z wprowadzenia obowiązkowego egzaminu z matematyki na maturze, nie zapowiada jednak żadnych innych zmian w egzaminie maturalnym w tym roku.
 
Źródło: Dziennik, 26.11.2007 r.