Wydawnictwa edukacyjne po raz kolejny zaangażowały się w akcję Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów” – największą w Polsce inicjatywę, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych. W tym roku tornistry ma otrzymać ponad 30 tysięcy uczniów w całej Polsce.
- Zdajemy sobie sprawę, że początek roku szkolnego wiąże się z dużym obciążeniem finansowym dla rodziców. Wyprawka to przecież nie tylko podręczniki - zakup przyborów szkolnych i ubrań to koszt rzędu kilkuset złotych na jedno dziecko. Przekazując bezpłatnie nasze podręczniki, chcemy dołożyć swoją „cegiełkę” do wyprawki dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin – mówi Jarosław Matuszewski, przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki. – „Tornister Pełen Uśmiechów” jest doskonałym przykładem inicjatywy, która dzięki przemyślanej i sprawnej organizacji pozwala dotrzeć z pomocą tam, gdzie jest najbardziej potrzebna – dodaje.
Wydawcy wspierają akcję Caritasu trzeci rok z rzędu i do tej pory przekazali łącznie ponad 30 tys. książek.

Wyposażenie do szkoły to koszt nawet 900 zł>>

Już w lipcu wydawnictwa rozpoczęły przygotowywania podręczników do wysyłki zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych oddziałów Caritas. Książki, ćwiczenia i inne pomoce szkolne trafią do tornistrów z wyprawkami, które przekazane zostaną podopiecznym Caritas w trakcie tegorocznego finału akcji, który odbędzie się 24 sierpnia w Przemyślu. Pozostałe wyprawki uczniowie otrzymają na przełomie sierpnia i września od Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. 

Źródło: Polska Izba Książki, stan z dnia 22 sierpnia 2014 r.

Caritas rozda tornistry ze szkolnymi wyprawkami>>