Jak  poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, wiceminister Maciej Jakubowski wziął w czwartek udział w debacie „Kierunki rozwoju edukacji w kontekście wyzwań cywilizacyjnych i realnych możliwości", organizowanej w ramach Edu Trendy 2012. 
- System edukacji musi być elastyczny, by łatwiej było wprowadzać zmiany. Ten proces powinien być ewolucyjny, a nie rewolucyjny - podkreślał podczas debaty. 
Ogólnopolska impreza organizowana przez wydawnictwo Wolters Kluwer i fimę RedNet Media zgromadziła w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowych, samorządowców, ekspertów, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych, firm i instytucji działających w obszarze edukacji.
Zgodnie z głównym przesłaniem tegorocznych targów „Innowacje i jakość w edukacji" wśród omawianych  tematów znalazły się zagadnienia dotyczące zmian systemu oświaty związanych z wyzwaniami cywilizacyjnymi oraz najnowszymi trendami organizacji, techniki i metod nauczania, zmian technologicznych, a także praktycznych narzędzi i sposobów podnoszenia jakości edukacji. 

Źródło: MEN