Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Warszawa: miasto zapłaci za dodatkowe zajęcia dla przedszkolaków

Każdy warszawski przedszkolak będzie mógł uczęszczać na dwa zajęcia dodatkowe - deklarują władze stolicy. Urzędnicy tłumaczą także, na jakich zasadach organizowane będą takie zajęcia po wrześniowej reformie dotyczącej przedszkoli - informuje Gazeta Wyborcza.

dzieci

Władze Warszawy czekają na oficjalną interpretację nowych przepisów, już teraz zapowiadają jednak, że każdy przedszkolak będzie mógł uczęszczać na zajęcia dodatkowe za darmo.
- Z zajęć będą mogły korzystać wszystkie dzieci, nie będzie dyskryminacji - mówi Beata Murawska, wicedyrektor miejskiego Biura Edukacji. - Już wcześniej zalecaliśmy, żeby żadne dziecko nie siedziało samo w sali tylko dlatego, że rodzice nie opłacili zajęć. Ale czy tak się nie działo w jakimś przedszkolu? Nie wiem. Teraz dodatkowe zajęcia będą dla wszystkich, jednakowo dostępne. A rodzice zaoszczędzą. Nowe rozwiązanie wymaga pewnego wysiłku organizacyjnego ze strony dyrektorów, ale z pewnością da się to zrobić. Ratusz jest gotowy płacić za rytmikę, potem angielski, zajęcia ruchowe i umuzykalniające, gimnastykę korekcyjną.
Urzędnicy oczekują także, że dodatkowe zajęcia poprowadzą zatrudnieni w przedszkolu nauczyciele. Więcej>>

Polecamy książki oświatowe

Przejdź do: Dobre relacje w szkole, Natalia Boszczyk - otwiera się w nowym oknie
978 83 8223 159 5
25% Rabatu
Sprawdź
Cena promocyjna: 36,75 zł | Cena regularna: 49,00 zł
Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 34,30 zł