Wybory odbędą się w piątek, 29 września 2017 r.  – Pokazujemy uczniom i uczennicom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy ich w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w pięcioprzymiotnikowych wyborach do samorządu uczniowskiego to świetna lekcja demokracji – mówi Michał Tragarz, koordynator akcji. 

W tej chwili do akcji zgłosiło się blisko 350 placówek.
- Zauważamy duże zainteresowanie wyborami. We wszystkich edycjach wzięło w nich udział ponad 2200 szkół, a tylko
w ubiegłym blisko 600. To utwierdza nas w przekonaniu, że odpowiadamy na realną potrzebę młodych ludzi – wpływania na najbliższe otoczenie i brania za to odpowiedzialności – mówi Michał Tragarz.

Szkoły, które się zgłoszą do akcji Samorządy Mają Głos, otrzymają pełne wsparcie od CEO, czyli praktyczny poradnik, jak zorganizować wybory, karty do głosowania, propozycje kampanii wyborczych, scenariusze debat, dostęp do platformy dedykowanej dla akcji. 

Ogólnopolska akcja wyborów do samorządów uczniowskich jest zwieńczeniem wcześniejszej profesjonalnej kampanii wyborczej.
– Kandydaci uczą się przekonywać rówieśników do swoich racji, szukać sojuszników, nazywać najważniejsze sprawy, jakimi chcą się zająć
w szkole, korzystać z nowoczesnych mediów – mówi Michał Tragarz. – Przez te 7 lat przekonaliśmy się, że to święto całej szkolnej społeczności, a od młodych samorządowców można uczyć się kreatywności, transparentności i grania fair – dodaje.

 

Meblowanie szkolnej demokracji
Ewa Bochno (redaktor naukowy serii), Maria Dudzikowa (redaktor naukowy serii), Bogusław Śliwerski
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł