Finał konkursu trwał trzy dni. Zadaniem jego uczestników było rozwiązanie testu wiedzy oraz wykonanie zadania praktycznego w pięciu kategoriach: monter suchej zabudowy, malarz-tapeciarz, monter instalacji sanitarnych, murarz-tynkarz oraz wykonawca robót posadzkarsko-okładzinowych.
Turniej Budowlany „Złota Kielnia” jest jedynym konkursem, który od przeszło 40 lat daje uczniom zasadniczych szkół zawodowych możliwość sprawdzenia siebie i odniesienia sukcesu edukacyjnego. Jego formuła jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych, co pozwala uczniom sprawdzić swoje przygotowanie do podjęcia pracy w zawodzie.
– Chciałabym zachęcić do włączenia się w dyskusję na temat przyszłości szkół zawodowych w Polsce – podkreśliła wiceminister edukacji Teresa Wargocka podczas wydarzenia.
Zwycięzcami zostali:
- Piotr Zawadzki z Zespołu Szkól nr 1 w Mińsku Mazowieckim.
- Krzysztof Torba z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli.
- Marek Gołembiewski z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie.
- Kamil Łupkowski z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu.
- Artur Wycik z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach.
Najlepszą szkołą biorącą udział w finale został Zespół Edukacyjny „Blok” w Toruniu. Tytuł najlepszego finalisty turnieju otrzymał Artur Wycik z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach. Z kolei najlepszym praktykiem został Marek Gołembiewski z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie.

 

Dowiedz się więcej z książki
Kompetencje coachingowe nauczycieli. Jak rozwijać potencjał ucznia w szkole
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł