BEZPŁATNY E-BOOK Metodyka postępowania w razie awarii systemów PISP, KSeF, e-Doręczenia
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Uczeń szkoły artystycznej dostanie świadectwo nawet, gdy nie zda egzaminu dyplomowego

Świadectwo dostanie także uczeń szkoły artystycznej, który nie zda egzaminu dyplomowego. Takie zmiany przewiduje rozporządzenie, którego projekt przygotował resort kultury.

Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych szkół i placówek artystycznych dostosuje przepisy do znowelizowanej ustawy o systemie oświaty, która przesądziła, że do egzaminu maturalnego mogą przystąpić wszyscy absolwenci szkół ponadgimnazjalnych. Oznacza to zatem, że maturę mogą zdawać także absolwenci szkół artystycznych, którzy nie zdali egzaminu dyplomowego - dlatego, na mocy nowych regulacji, wydawane im będzie świadectwo.
Zmianie ulegną także arkusze ocen wykorzystywane w placówkach artystycznych - dostosowane zostaną do ramowych planów nauczania, które umożliwiły uczniom wybór cyklu kształcenia.
Część zmian ma charakter techniczny, wprowadzono m.in. sformułowanie "oceny roczne" zamiast "oceny końcoworoczne" w odniesieniu do ocen klasyfikacyjnych, a także, podobnie jak w szkołach prowadzonych przez inne podmioty, zmienione zostaną druki legitymacji szkolnych tak, aby uwzględniały konieczność wpisania numeru PESEL ucznia.

Jest już projekt nowej podstawy podstawy programowej w przedszkolach>>

Polecamy książki oświatowe