Kalendarz roku szkolnego 2018/2019 przewiduje m.in. dwie dłuższe świąteczne przerwy w nauce: zimową (na Boże Narodzenie) od 23 grudnia do 31 grudnia oraz wiosenną (na Wielkanoc) od 18 kwietnia do 23 kwietnia. Terminy ferii zimowych jak zwykle będą zależeć od województwa.

 

MEN: Rozmowy z nauczycielami zmierzają w dobrym kierunku>>

 

 


 

Harmonogram ferii zimowych 2018/2019:

  •     14 – 27 stycznia 2019 r.  województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  •     21 stycznia – 3 lutego 2019 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  •     28 stycznia – 10 lutego 2019 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  •     11 – 24 lutego 2019 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

 

 

 


 

Resort cyfryzacji zachęca do na zapisów na bezpłatne warsztaty programowania organizowane w Klubach Młodego Programisty. Warsztaty są bezpłatne.

- Potrzebujemy i nadal będziemy potrzebować programistów. Każdy, kto choć raz weźmie udział w zajęciach programowania, przekona się że to przede wszystkim dobra zabawa i świetny sposób na spędzanie czasu. Rozwija wiele kompetencji – kreatywność, umiejętność pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań. To nauka, która na pewno przyda się w przyszłości – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Coraz więcej rodziców zdaje sobie z tego sprawę. Tych, którzy chcieliby zarazić tą pasją swoje dzieci, zapraszamy - nie tylko w ferie - na zajęcia do utworzonych przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK Klubów Młodego Programisty – dodaje.

 

Na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl znajduje się specjalnie utworzona baza wypoczynku prowadzona przez MEN. Obecnie znajduje się tam 3471  zgłoszeń zatwierdzonych przez kuratorów oświaty. Na zatwierdzenie czekają kolejne 1642. W czasie ferii zimowych zagranicą organizatorzy do tej pory zgłosili 130 wypoczynków. Według stanu na 9 stycznia br., z wypoczynku wyjazdowego organizowanego w kraju skorzysta 76 926 uczniów, 54 252 przebywać będzie na półkoloniach w miejscu zamieszkania, a 4 064 uczniów wyjedzie za granicę.

 

Przeczytaj więcej przydatnych materiałów w SIP LEX:
Zadania dyrektora we wrześniu - procedury i wzory>>
Zatrudnianie nauczycieli w placówkach niepublicznych od 1 września 2018 r.>>
Czas pracy nauczycieli szkół od 1 września 2018 r.>>