Chociaż od kilku dni mamy stabilizację liczby zakażeń, to epidemia wciąż zbiera śmiertelne żniwo - powiedział na sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i przedstawił plan działań walki z epidemią na grudzień. Wśród zmian będzie m.in. otwarcie placówek handlowych w najwyższym reżimie. Rząd zdecydował, że do świąt szkoły będą kontynuowały pracę w trybie zdalnym.

Z kalendarza roku szkolnego 2020/21 wynika, że świąteczna przerwa rozpocznie się 23 grudnia 2020 i skończy - formalnie - 31 grudnia 2020. Ze względu na fakt, że 1 stycznia wypada w piątek, uczniowie w szkołach mieli pojawić się dopiero w poniedziałek, 4 stycznia 2021 roku. W domach zostaną jednak dłużej, bo rząd zdecydował o zmianie terminu tegorocznych ferii zimowych. Będą skumulowane w jednym terminie dla wszystkich województw i rozpoczną się bezpośrednio po przerwie świątecznej. To oznacza, że uczniowie wrócą do nauki dopiero 18 stycznia.

Czytaj też: Czarnek: Mam nadzieję, że po 18 stycznia będziemy mogli wracać do nauczania stacjonarnego  >

Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

Czytaj też: Premier: Od przyszłej soboty sklepy otwarte, szkoły zostają zdalnie  >