Funkcje multimedialne urządzenia sprawiają, że jest ono doskonałym narzędziem do prowadzenia wszelkiego rodzaju prezentacji. W porównaniu ze zwykłymi komputerami lub laptopami, tablet pozwala na dużo bardziej dynamiczną interakcje z poszczególnymi elementami, takimi jak zdjęcia, filmy, czy wykresy.
Panel dotykowy pozwala na zaznaczanie ważnych informacji, czy też manipulacje treścią, co w znaczy sposób uatrakcyjnia prezentowaną treść. Możliwość łatwego i intuicyjnego korzystania z zasobów Internetu sprawia, że w bardzo łatwy sposób można uzupełnić lub zweryfikować swoją wiedzę zarówno przy przygotowywaniu materiałów do zajęć, jak i w czasie samej lekcji. Kompatybilność z cyfrowym wydaniem podręczników czy książek naukowych pozwala na łatwy dostęp do pożądanej treści, bez problemów z wyszukiwaniem i zaznaczaniem pożdanych fragmentów. Możliwość ciągłego podpięcia do Internetu sprawia, że nauczycielowi znacznie łatwiej utrzymać ciągły kontakt zarówno z uczniami jak i z kolegami z zawodu, co w znaczący sposób może podnieść efektywność procesu nauczania.

Maile, wideokonferencje, kalendarze, rozmowy głosowe i inne dedykowane aplikacje to tylko ułamek tego co może zaoferować dobrej jakości tablet. Nie bez znaczenia jest też mobilność urządzenia, które bez problemu mieści się w każdym plecaku, torbie czy walizce, czego nie można powiedzieć o dziesiątkach stron notatek, kserówek czy rysunków. Dotyczy to również uczniów, którzy mogą zamienić ciężkie plecaki na lekki tablet, w którym znajdą się wszystkie podręczniki czy ćwiczenia. Dodatkowo dzięki zasobom np. takim serwisom jak www.wolnelektury.pl, każdy uczeń ma łatwy dostęp do książek omawianych w czasie zajęć bez wizyt w bibliotekach. Cyfrowa rewolucja przestała chować się za rogiem – ona już tu jest i niedługo zrewolucjonizuje system polskiej edukacji tak samo, jak uczyniła to z innymi aspektami życia codziennego. W tej sytuacji warto się na nią przygotować i przywitać ją z otwartymi ramionami, co właśnie umożliwiają tablety firmy Manta Multimedia. Coraz większy dostęp do serwisów głównych animatorów rynku edukacyjnego, wydawnictw spełniających potrzeby programowe  staję się w coraz to większym stopniu powszechny i elastyczny przybierając bardziej zaawansowane i atrakcyjne formy materiałów  dydaktycznych twierdzi dyrektor ds. rozwoju firmy Manta Multimedia – Paweł Jerzmanowski. Tablety w życiu codziennym zaczynają zastępować komputery przenośne, tak jak te zastąpiły w pewnym stopniu komputery stacjonarne. Dziś popularne tablety wkraczają do edukacji jako urządzenia wspierające procesy kształcenia w połączeniu z oczekiwanymi treściami i funkcjami zarówno przez nauczycieli, uczniów jak i rodziców.

Więcej http://www.manta.com.pl/