Minister gratulowała tegorocznym absolwentom III klas gimnazjów wyników uzyskanych na egzaminie gimnazjalnym. Są oni pierwszym rocznikiem, który uczył się zgodnie z nową podstawą programową nauczania i zdawał egzamin w nowej formule.
Szumilas przypomniała także, że rok szkolny 2011/2012 był rokiem intensywnej pracy w szkołach ponadgimnazjalnych, gdyż od 1 września wkroczy tam reforma edukacji. "Licea ogólnokształcące będą lepiej przygotowywały uczniów do studiowania, do dalszej nauki na uczelniach wyższych" - powiedziała. Zaznaczyła, że nowy rok szkolny to będą także zmiany w nauczaniu w szkolnictwie zawodowym. "Nauczanie zawodu będzie bliższe rynkowi pracy" - podkreśliła.
Podsumowując mijający rok szkolny minister zwróciła uwagę też uwagę na najmłodszych uczniów, tych, którzy rozpoczęli naukę w wieku sześciu lat.
Minister edukacji Krystyna Szumilas, wzięła udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Londzina w Istebnej. Rok szkolny zakończy tam 301 uczniów, w tym 17 dzieci, które rozpoczęły naukę jako sześciolatki. W przyszłym roku szkolnym 2012/2013, w szkole w Istebnej jest zapisanych do klasy pierwszej 30 sześciolatków. (PAP)

dsr/ abe/