Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Szkoły nie uczą, jak reagować na zagrożenie

W szkołach brakuje lekcji uczących, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Uczniowie nie znają nawet znaczenia sygnałów alarmowych - informuje Rzeczpospolita.

– Edukacji dla bezpieczeństwa praktycznie nie ma – uważa Piotr Górski, nauczyciel, koordynator klas mundurowych w warszawskim LO im. Milewicza. Tylko jedna lekcja tego przedmiotu poświęcona jest terroryzmowi i rzadko zajęcia te prowadzą eksperci.
Ma się to jednak zmienić - MEN planuje sfinansowanie lekcji uczących, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Mają być przeprowadzone w ramach programu „Bezpieczna+" do 2018 r., ale nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy rozpocznie się wdrażanie programu.

Polecamy książki oświatowe