Czytaj: Strajk nauczycieli - fiasko negocjacji, ZNP odrzuca propozycje rządu>>

W wywiadzie dla radia RMF24 prymas powiedział, że jeżeli taka prośba pojawi się z obydwu stron sporu, to będzie ona poważnie rozważona. - Zawsze odpowiadamy, że strony muszą o takiego mediatora poprosić. Jeśli taka prośba pojawi się z obydwu stron sporu, to Kościół mógłby pełnić taką rolę. Jeżeli taka wola, czy taki głos będzie, myślę, że będzie on poważnie rozważony - stwierdził abp Wojciech Polak.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremier Beatą Szydło zaprosili w czwartek reprezentacje rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycji na rozmowy na temat oświaty w ramach "okrągłego stołu", który ma się odbyć 26 kwietnia o godz. 12 na Stadionie Narodowym.

Czytaj: W przyszły piątek na stadionie okrągły stół oświatowy>>

Według założeń rządu, okrągły stół zaproponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego będzie szeroką formułą do dyskusji na temat zmian w polskiej oświacie w zakresie 4 obszarów tematycznych: uczniowie, nauczyciele, jakość edukacji oraz nowoczesna szkoła. - Obrady będą koncertowały się nie tylko na kwestiach związanych z wynagrodzeniem nauczycieli, ale również z awansem zawodowym i finansowaniem oświaty. Podczas okrągłego stołu zostaną poruszone również sprawy dotyczące podnoszenia jakości nauczania oraz udziału rodziców w procesie edukacji - napisano w oświadczeniu MEN.