Ministerstwo Edukacji Narodowej rusza z nową kampanią reklamową: #JesteśmyzWami. Skierowana jest do osób zdających w tym roku egzaminy: ósmoklasisty, gimnazjalny i matury (spot można obejrzeć tutaj).

 

 

 

MEN pomaga w realizacji planów i marzeń

- Bohaterami spotu są uczniowie – Julia, Ludwika i Karol, którzy opowiadają o tym, co zamierzają robić po zdanych egzaminach. Wszyscy mają plany i marzenia - przypomina resort edukacji. Dodaje, że celem akcji jest wsparcie uczniów w przygotowaniach do egzaminów, a także w ich dążeniach do zrealizowania własnych pasji i marzeń.

 

Zobacz w LEX: Czy nauczyciel może odmówić udziału w szkoleniu, na które kieruje go dyrektor szkoły? >

Resort chce pokazać, że bezpieczeństwo uczniów, ich rozwój oraz jak najlepszy start w dorosłe życie to jego priorytety. Dlatego chwali się zwiększeniem nakładów na edukację o 10 mld zł oraz podwyżkami dla nauczycieli, które - jak podkreśla w spocie - wyniosły 16 proc. Nie wydaje się, by wywołało to entuzjazm wśród planujących protest pedagogów.

 

MEN: Strajk nie zablokuje egzaminów>>

 

Prawie tyle co poseł i wsparcie z 500 plus

Wielu nauczycieli oburzyły aroganckie wypowiedzi polityków partii rządzącej. Najpierw Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP doradził nauczycielom postaranie się o wsparcie z programu 500+, podkreślając, że przecież nie muszą żyć w celibacie. Następnie poseł Marek Suski stwierdził, że nauczyciel zarabia niewiele mniej niż poseł. Oparł się przy tym na informacjach o średnich wynagrodzeniach nauczyciela dyplomowanego oraz na zaniżonych danych o zarobkach posła, wyliczając, że różnica w zarobkach wynosi jedynie ok. trzech tysięcy. 

 

Do 29 marca będzie wiadomo, kto w szkołach strajkuje>>