Z programu Erasmus+ mogą skorzystać absolwenci wyższych uczelni, jeżeli wniosek o wyjazd złożą na ostatnim roku studiów. Okazuje się jednak, że uczelnie wciąż nie podpisały umów określających zasady przyznawania stypendiów i absolwenci mogą stracić szansę na zagraniczny staż.
– Dopóki sami nie będziemy mieli pewności, jakie regulacje obejmą finansowanie praktyk, nie chcemy wprowadzać studentów w błąd. Dlatego musimy jeszcze poczekać – wyjaśnia DGP Monika Satała, kierownik sekcji Erasmus na UW.
Realizacją programu w Polsce zajmuje się Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która sama dopiero podpisała umowę z Komisją Europejską.
– Opóźnienia były spowodowane ustaleniami w nowej perspektywie unijnej na lata 2014–2015. Dotyczyły one nie tylko Erasmusa+, ale także innych programów. Jednak w piątek fundacja podpisała umowę i przesłała ją do Komisji Europejskiej, która musi złożyć na niej drugi podpis – zapewnia Mirosław Marczewski, dyrektor generalny FRSE. Zapewnia, że tegoroczni absolwenci będą mieli prawo ubiegać się o praktyki w ramach programu.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna", stan z dnia 15 lipca 2014 r.

Polecamy: Erasmus+ nie tylko dla studentów