Trwa rekrutacja do bezpłatnych warszawskich programów Centrum Edukacji Obywatelskiej. Stołeczne szkoły mogą się zgłosić m.in. do: Poczytajmy o migracjach, Warszawo, weź oddech, Akademii samorządności, Rozwiążmy to razem.

Uczestnicy programu "Poczytajmy o migracjach" będą zakładać Kluby czytelnicze, w ramach, których będą przygotowywać zajęcia na temat współczesnych migracji dla młodszych kolegów i koleżanek z lokalnych ośrodków edukacyjno-wychowawczych.

Większość uczniów przeciwna przyjmowaniu uchodźców>>

"Warszawo, weź oddech" to semestralny program edukacji ekologicznej promujący ochronę czystości powietrza i zaangażowanie obywatelskie na jego rzecz. Szkolenia dla nauczycieli, scenariusze zajęć, dobre praktyki kampanii uczniowskich, dają wsparcie nauczycielom w pracy z uczniami w tym obszarze, a młodzieży w realizowaniu projektów na rzecz przeciwdziałania smogowi.

Z kolei szkoły, które wezmą udział w programie "Rozwiążmy to razem", będą wdrażały u siebie metody pracy ze sporami i konfliktem Co-Resolve Youth Speak. Dyrekcja, rada pedagogiczna, młodzież, rodzice otrzymają od CEO kompleksowe wsparcie w zakresie nauki tej metody i późniejszym samodzielnym jej wdrażaniu.

Akademia samorządności to cykl 6 warsztatów dotyczących działania samorządu uczniowskiego i innych instytucji demokratycznych w szkole. Uczestnicy – zarówno nauczyciele, jak i uczniowie dowiedzą się m.in., jak przygotować wybory do Samorządu Uczniowskiego, jak się komunikować w szkole, czy jak podejmować decyzje.

– W naszych programach pokazujemy, jak angażować młodych ludzi w działania na rzecz innych, uczymy rozmawiać na trudne i ważne tematy, zachęcamy do demokratyzowania życia w szkole i doświadczania, czym jest obywatelska aktywność – mówi Jędrzej Witkowski z CEO.

Szczegółowe informacje o rekrutacji dostępne są na https://glowna.ceo.org.pl/rekrutacja.