"Wakacje dobiegły końca i pora powrócić do szkoły. Mam nadzieję, że przez dwa miesiące beztroskiej zabawy odpoczęliście i zgromadziliście siły na cały rok nauki. Rozpoczynający się rok szkolny to czas nowych wyzwań, zdobywania wiedzy i nawiązywania przyjaźni. Wierzę, że dobrze wykorzystacie tych 10 miesięcy, które są przed wami" - napisał Michalak.
Życzył uczniom, aby nowy rok szkolny upłynął w dobrej atmosferze, a nauka sprawiała im dużo satysfakcji.
"Jeśli pojawią się jakieś trudności - nie poddawajcie się. W szkole jest wiele osób, na których wsparcie możecie liczyć - nauczyciel jeszcze raz przeanalizuje z wami niezrozumiały wiersz, czy pomoże rozwiązać trudne zadanie z matematyki, koleżanka czy kolega poda pomocną dłoń a pedagog szkolny lub wychowawca wesprze w pokonywaniu trudności, jakie napotkacie" - zaznaczył.
Michalak przypomniał, że przed kilkoma dniami złożył uroczyste ślubowanie przed Sejmem, który powołał go ponownie na rzecznika praw dziecka. "Ślubowałem, że przez następną kadencję nadal będę bronił waszych praw oraz kierował się najwyższym dobrem każdego dziecka. Aby realizować powierzoną mi misję, pięć lat temu m.in. utworzyłem Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka" - napisał.
Jak podał, pod numerem telefonu 800 12 12 12 czekają specjaliści, którzy wysłuchają i pomogą rozwiązać problemy. Rok szkolny 2013/2014 rozpocznie się w poniedziałek - 2 września.