Pokaż co potrafisz!” to konkurs skierowany do uczniów i uczennic, którzy rywalizowali w konstruowaniu autorskich urządzeń, produktów i usług. Zawody zorganizowane zostały w ramach projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”, promującego  szkolnictwo zawodowe wśród młodzieży i pracodawców.
Po długich i burzliwych obradach wyłoniono trzech zwyciezców. Wygrał Łukasz Wielgosz z Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, ze swoim programowalnym łazikiem sterowanym przez WiFi. Miejsce drugie przypadło autorom latającego drona - kolektywowi w składzie Paweł i Damian Węglarz oraz Wojciech Szeliga z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku. Na ostatnim stopniu podium stanął Dominik Zdziarski z Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, który stworzył komputerowy program MatTrener - aplikację do nauki matematyki przez zabawę.

Rok szkolny 2014/2015 będzie "Rokiem szkoły zawodowców">>

Najlepsi "zawodowcy" zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami, takimi jak tablety i odtwarzacze multimediów, a szkoły, które do konkursu wystawiły największą ilość prac, zostały uhonorowane atrakcyjnym sprzętem multimedialnym. W tej materii liderem okazał się być Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.

Źródło: WUP Rzeszów, stan z dnia 27 października 2014 r.

Rok szkolny 2014/2015 będzie "Rokiem szkoły zawodowców">>