Konkurs jest częścią programu edukacyjnego „Szkoła bliższa prawu”. W założeniu organizatorów, poszerzyć ma on wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wiedzę prawną, udoskonalić ich umiejętności komunikacyjne i oratorskie oraz sprawdzić kreatywność oraz zdolność komunikacji.
– Zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły do udziału w projekcie – mówi dr Krystyna Babiak – dyrektor Centrum Edukacji Prawnej KRRP. – Naszym celem jest między innymi wszechstronne działanie na rzecz poszerzania i pogłębiania wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży. Zależy nam również na kształtowaniu postaw obywatelskich wśród młodego pokolenia Polaków – dodaje.
Konkurs odbywać się będzie w trzech etapach. Etap pierwszy, który zaplanowano na 30 marca, przeprowadzony zostanie w szkołach, które zgłoszą się do konkursu. Składać się będzie z części pisemnej – testu oraz wypowiedzi ustnej przed komisją szkolną. Do etapu okręgowego zakwalifikuje się 3 najlepszych uczniów z danej placówki. Etap okręgowy zostanie zorganizowany 27 kwietnia w siedzibach okręgowych izb radców prawnych. Uczniowie, o tej samej godzinie w tym samym dniu w całej Polsce, rozwiążą zadanie pisemne. Następnie wezmą udział w części ustnej, obejmującej wypowiedź przed publicznością na zadany temat. Etap trzeci – centralny odbędzie się w Warszawie 17 i 18 maja. Polegał będzie na wypowiedzi ustnej przed Komisją Centralną Akademii – Konkursu. Dla finalistów organizator przewidział nagrody pieniężne oraz rzeczowe, a także wizyty studyjne w instytucjach Unii Europejskiej. Więcej>>

Dowiedz się więcej z książki
Elementy prawa. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych z ćwiczeniami
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł