Od kwietnia akademie wychowania fizycznego będą przeprowadzały szkolenia dla nauczycieli. Mają oni zdobyć dodatkową wiedzę o problemach, z jakimi dzieci będą się borykały po zakończeniu nauki zdalnej. Minister powiedział, że dzięki temu zajęcia wychowania fizycznego mają być lepiej wykorzystywane.

Raport: Nauczyciele przeciążeni obowiązkami i odpowiedzialnością>>

 

Wychowanie fizyczne, poprawa wzroku

Wartość realizacji programu "Aktywny powrót do szkoły" w tym roku to 42 mln zł. Od kwietnia akademie wychowania fizycznego szkolić będą nauczycieli, a od września planowane jest uruchomienie dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów – poinformował w piątek szef MEiN Przemysław Czarnek.
- Niewątpliwie program będzie kontynuowany w latach następnych. Wszystko będzie zależało od tego, jakie będzie zainteresowanie – zapowiedział minister.

Z kolei od września ruszą dodatkowe zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli, którzy ukończą szkolenia. Szef MEiN przypomniał, że resort przygotowuje w sumie cztery programy wspierające uczniów po zakończeniu nauki zdalnej. Oprócz programu obejmującego zajęcia sportowe będą to również: wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnieniu wiedzy.