– Zasługi Pana Profesora dla współczesnej polszczyzny, ale także dla krzewienia w Polsce wiedzy na temat naszych sąsiadów, naszych braci, pokazują, że jest Pan nie tylko wielkim naukowcem, ale też wielkim organizatorem i społecznikiem – powiedział Andrzej Duda zwracając się bezpośrednio do laureata. – Oznacza to, że życie naukowo-zawodowe Pana Profesora jest pełnie – dodał Prezydent RP.
Podczas gali Prezydent ogłosił tytuł lektury wybranej w głosowaniu w ramach Narodowego Czytania 2016. Zwyciężyła powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Prezydent poinformował, że Narodowe Czytanie „Quo vadis” odbędzie się 3 września br. Jak mówił, to „piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem przenosić góry”.
Nagroda Prezydenta RP „Zasłużony dla Polszczyzny” przyznawana jest za szczególne zasługi w podnoszeniu świadomości językowej Polaków oraz w krzewieniu kultury języka polskiego. Celem nagrody jest promocja języka polskiego jako wartości, a także ochrona języka polskiego jako nośnika tożsamości narodowej.

Więcej pieniędzy na dokształcanie nauczycieli Polonii>>

Ustawa o systemie oświaty. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł