Jak podkreślają organizatorzy, to już V edycja Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Dotychczas zajęcia odbyły się w około 1300 szkołach, przeprowadziło je ponad 1700 prawników i prawniczek i skorzystało z nich blisko 130 tysięcy uczniów. - Docieramy z naszym programem nie tylko do uczniów z największych miast. Tydzień Konstytucyjny odbywać się będzie także w mniejszych miastach, miasteczkach i miejscowościach - mówi radca prawny Mirosław Wróblewski, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelsskich, który jako działcz Stowarzyszenia aktywnie uczestniczy w przygotowywaniu akcji.

Jak podkreślają jej organizatorzy, ideą Tygodnia Konstytucyjnego jest pokazanie młodzieży, jak istotny wpływ na codzienne życie każdego z nas ma Konstytucja. Dodatkowo, prawnicy uczą także o roli sądów powszechnych w stosowaniu prawa, przy uwzględnieniu nadrzędnej roli Konstytucji.

W tej edycji Tygpdnia Konstytucyjnego tematem przewodnim przygotowanych materiałów dydaktycznych jest znaczeniu wyborów i samorządności. Nadzór merytoryczny nad materiałami sprawuje prof. Marcin Matczak. Tydzień Konstytucyjny odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich dr. Adama Bodnara.
 

 
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej. Przepisy>>